O NÁS

Bobule

Bobuľové ovocie je drobné a vzácne. Ťažko sa zbiera, ale pre zdravie je zo všetkých najprospešnejšie.

Obsahuje najviac antioxidantov, vitamínov, vlákniny a minerálnych látok, ktoré chránia organizmus pred chorobami a infekciami.

Bobule znižujú cholesterol, prospievajú srdcu a cievam. Obsahujú málo kalórií a pri chudnutí pomáhajú spaľovať tuky.

Novinky o BOBULE nájdete aj na sociálnych sieťach

Ekologické pestovanie

Ovocie, z ktorého vznikajú výrobky značky BOBULE, pestujeme s láskou na slovenských lúkach na úpätí oravských hôr.

Nepoužívame žiadne hnojivá ani postreky a sme tak verní spôsobu pestovania našich prarodičov.

Poctivá výroba

Zozbierané plody šetrne za studena lisujeme a všetky produkty vyrábame bez pridania konzervantov, umelých farbív, sladidiel a zahusťovadiel.

Naše šťavy, džemy, pyré či smoothie sú 100 % ovocné a využívame výhradne prírodné dochucovadlá – jablkovú šťavu na sladenie a citrusový pektín na zahustenie.

Nič neskrývame a na etikete neuvádzame len podiel surovín, ale celé zloženie. Nemáme totiž čo skrývať.

Dlhoročné skúsenosti

Pestovaniu bobúľ a výrobe štiav sa venujeme už od roku 2007 s cieľom vybudovať spoločnosť zameranú na oblasť zdravej výživy ľudí.

Dnes ako prvá spoločnosť na Slovensku pestujeme plantážnickým spôsobom bobuľové ovocie v malebnej časti Hornej Oravy.

Jednou zo základných úloh spoločnosti je propagácia a podpora pestovania brusníc, čučoriedok, rakytníku a iného bobuľovitého ovocia a zvýšenie konzumácie ovocia so značným prínosom pre zdravie ľudí.

 

Zero waste

Rovnako dôležitá je pre nás ekológia, preto môžeme našu výrobu označiť ako zero waste. Každú bobuľku využijeme na maximum od dužiny, cez výlisky až po šupky.

Zároveň sa snažíme podporovať domáci trh, preto výlisky a šupky z ovocia, ktoré nám zostávajú pri odšťavovaní, poskytujeme slovenským výrobcom čajov.

Made in Slovakia

Vraví sa, že pre človeka je najzdravšie ovocie, ktoré mu rastie pred domom.

Odborníci čoraz častejšie prízvukujú, aby sme konzumovali lokálne potraviny, ktoré sú pre náš organizmus najprirodzenejšie a najprospešnejšie.

Na Slovensku prebieha celý proces spracovania a výroby, preto môžeme s istotou povedať, že naše produkty sú 100 % slovenské a poznáme cestu každej bobuľky od semiačka až po výsledný produkt.

 
 

Balené v skle

Príroda nám svoje poklady dáva zadarmo a to by sme si mali naozaj vážiť.

Pri výrobe sa preto vyhýbame zbytočným plastom a všetky produkty balíme do skla, čo umožňuje aj vhodnejšie podmienky pre udržanie všetkých zdraviu prospešných látok.